خانه » آموزش مقدماتی سینمافوردی به زبان فارسی
آموزش سه بعدی آموزش سینمافوردی آموزش موشن گرافیک

آموزش مقدماتی سینمافوردی به زبان فارسی

آموزش مقدماتی سینمافوردی به زبان فارسی

  • حجم فایل: ۱.۶ گیگابایت
  • زمان آموزش: ۵ ساعت و ۱۱ دقیقه
  • سطح آموزش: مقدماتی
  • زبان آموزش: فارسی
  • فایل‌های تمرینی: دارد

در آموزش مقدماتی سینمافوردی به زبان فارسی یک راکت را در کنار یک سیاره و در پس زمینه ستارگان مدلسازی و انیمیشن می کنیم و رندر میگیریم. در این دوره جریان کاری سینمافوردی را به طور کامل بررسی میکنیم و میبینید که انواع آبجکت‌های مختلف در کنار هم چگونه عمل میکنند. در هر ویدیو از این مجموعه ، مفاهیم کلیدی و ضروری برای کار با سینمافوردی به تفصیل بررسی شده و جوانب مختلف برنامه بطور دقیق توضیح داده شده است.

در چهار قسمت اول از این مجموعه در مورد رابط کاربری، محل یابی در صحنه، انتخاب آبجکت و همینطور جابجایی آبجکت صحبت میکنیم. بعد از آشنایی با جوانب مختلف نرم افزار، یک پروژه را شروع میکنیم و در آن از آبجکت‌های اولیه، دفورمر، اسپلاین و ژنراتور استفاده میکنیم. سپس مدلسازی پولی گان انجام میدهیم و همینطور با دوربین کار میکنیم. بعد از آن مفاهیم پایه انیمیشن، ویرایش منحنی F-Curve، نورپردازی و متریال را بررسی میکنیم. در نهایت میبینیم که چطور میتوانیم از پروژه رندر بگیریم.

در تولید این مجموعه، علاوه بر اینکه فرض کردیم شما قبلا از سینما فوردی استفاده نکردید، بلکه اینطور در نظر گرفتیم که شما تا بحال با هیچ برنامه سه بعدی دیگری هم کار نکردید. پس میخواهیم از نقطه ی صفر شروع کنیم تا بطور علمی و اصولی در کار با نرم افزار Cinema 4D مهارت پیدا کنید. دوره آموزشی مقدماتی نرم افزار سینمافوردی در نسخه R19 ضبط شده است و در ۲۱ ویدیوی آموزشی همراه با فایل تمرینی پروژه ارائه می شود.


بخش ۱ : مقدمه ای بر فضای کاری برنامه

در این قسمت با رابط کاربری برنامه آشنا می شوید و استفاده از آیکون ها و پنل های نرم افزار سینما فوردی را یاد میگیرید.

بخش ۲ : مقدمه ای بر محل یابی در صحنه

در این قسمت با محل یابی در صحنه آشنا می شوید و کار با پنجره نمایش و حرکت در آن را در این برنامه یاد میگیرید.

بخش ۳ : مقدمه ای بر انتخاب اشیا در صحنه

در این قسمت با انتخاب اشیا در صحنه آشنا می شوید و کار با حالت های انتخاب و تنظیمات مختلف انتخاب آبجکت را یاد میگیرید.

بخش ۴ : مقدمه ای بر انتقال و تغییر شکل اشیا

در این قسمت انتقال و تغییر شکل اشیا در نرم افزار سینمافوردی را یاد میگیرید و با کارکرد ابزار مختلف آن در این برنامه آشنا می شوید.

بخش ۵ : ایجاد و تنظیم یک پروژه جدید

در این قسمت ایجاد و تنظیم یک پروژه جدید در نرم افزار سینمافوردی را یاد میگیرید و با تنظیمات رندر صحنه در برنامه آشنا می شوید.

بخش ۶ : آبجکت های اولیه و دفورمرها

در این قسمت کار با آبجکت های اولیه و دفورمرها در نرم افزار سینمافوردی را بررسی میکنیم و با استفاده از آنها بدنه راکت را مدلسازی میکنیم.

بخش ۷ : اسپلاین و جنراتورهای اسپلاین

در این قسمت کار با اسپلاین و جنراتورهای اسپلاین در نرم افزار سینمافوردی را بررسی میکنیم و با استفاده از آنها نازل راکت را مدلسازی میکنیم.

بخش ۸ : مدلسازی با پولیگان و جنراتورها (۱)

در این قسمت مدلسازی با پولیگان و جنراتورها در نرم افزار سینمافوردی را بررسی میکنیم و با استفاده از آنها آنتن راکت را مدلسازی میکنیم.

بخش ۹ : مدلسازی با پولیگان و جنراتورها (۲)

در این قسمت به مدلسازی با پولیگان و جنراتورها در نرم افزار سینمافوردی ادامه می دهیم و با استفاده از آنها بال های راکت را مدلسازی میکنیم.

بخش ۱۰ : کار با جنراتورها و دفورمرها

در این قسمت کار با جنراتورها و دفورمرها در نرم افزار سینمافوردی را بررسی می کنیم و با استفاده از آنها دود تخلیه راکت را ایجاد میکنیم.

بخش ۱۱ : کار با دوربین و تگ ها

در این قسمت کار با کار با دوربین و تگ ها در نرم افزار سینمافوردی را بررسی می کنیم و کامپوزیشن انیمیشن راکت را مشخص می کنیم.

بخش ۱۲ : ساخت محیط و آماده سازی انیمیشن

در این قسمت ساخت محیط و آماده سازی انیمیشن در نرم افزار سینمافوردی را بررسی می کنیم و مسیر حرکت راکت و دود آن را مشخص می کنیم.

بخش ۱۳ : مبانی مقدماتی انیمیشن

در این قسمت مبانی مقدماتی انیمیشن در نرم افزار سینمافوردی را بررسی می کنیم و انیمیشن حرکت زمین و راکت در صحنه را ایجاد می کنیم.

بخش ۱۴ : کار با منحنی انیمیشن F-Curve

در این قسمت کار با منحنی انیمیشن F-Curve در نرم افزار سینمافوردی را بررسی می کنیم و انیمیشن سیاره، راکت و دود را در صحنه تنظیم می کنیم.

بخش ۱۵ : تنظیم نور در صحنه

در این قسمت تنظیم نور در صحنه در نرم افزار سینمافوردی را بررسی می کنیم و برای انجام این کار از یک ستاپ نورپردازی سه نقطه ای استفاده می کنیم.

بخش ۱۶ : ساخت متریال برای آبجکت ها در صحنه

در این قسمت ساخت متریال برای آبجکت ها در صحنه در نرم افزار سینمافوردی را بررسی می کنیم و تکسچر بدنه راکت و اجزای آنرا ایجاد میکنیم.

بخش ۱۷ : قرار دادن تصویر روی متریال برای آبجکت ها

در این قسمت قرار دادن تصویر روی متریال برای آبجکت ها در نرم افزار سینمافوردی را بررسی می کنیم و لوگوی روی راکت و زمینه ستاره ای را تنظیم می کنیم.

بخش ۱۸ : ساخت متریال الگوریتمی برای آبجکت

در این قسمت ساخت متریال الگوریتمی برای آبجکت در نرم افزار سینمافوردی را بررسی می کنیم و تکسچر سیاره و اتمسفر و ابرهای آنرا ایجاد می کنیم.

بخش ۱۹ : ساخت متریال الگوریتمی برای آبجکت (۲)

در این قسمت ساخت متریال الگوریتمی برای آبجکت در نرم افزار سینمافوردی را بررسی می کنیم و تکسچر دود تخلیه راکت را ایجاد می کنیم.

بخش ۲۰ : رندر صحنه سه بعدی

در این قسمت رندر صحنه سه بعدی در نرم افزار سینمافوردی را بررسی می کنیم و از انیمیشنی که برای راکت ساختیم بصورت سکانس تصاویر خروجی می گیریم.

بخش ۲۱ : رندر مولتی پس صحنه سه بعدی

در این قسمت رندر مولتی پس صحنه سه بعدی در نرم افزار سینمافوردی را بررسی می کنیم و از لایه های مختلف ظاهر نهایی بصورت سکانس تصاویر خروجی می گیریم.


مطالب پیشنهادی:


دیدگاه ها