خانه » وبلاگ » شرایط آب و هوایی مناسب برای فیلمبرداری با Drone
وبلاگ

شرایط آب و هوایی مناسب برای فیلمبرداری با Drone

شرایط آب و هوایی مناسب برای فیلمبرداری با Drone

شرایط آب و هوایی مناسب برای فیلمبرداری با Drone

در این ویدیوی آموزشی میخواهیم در مورد وضعیت‌های آب و هوایی مختلف برای پرواز دوربین هوایی Drone و اینکه چطور روی شات شما تاثیر میگذارند صحبت کنیم. همینطور یک سری توصیه‌ها برای پرواز Drone، بخصوص زمانی که نبایستی از آن استفاده کنید را به شما خواهیم گفت.

 

شرایط آب و هوایی مجاز

شما همه چیز را برای فیلمبرداری آماده کرده‌اید، باتری‌های دِرُن را شارژ کرده‌اید و در دِرُن قرار داده‌اید. همه چیز برای شروع خوب است، فقط…خیلی بد شد، باران می‌آید و کمی هوا بادی است. چه کار میکنید؟ هیچی، شما هیچ جایی نخواهید رفت.

وقتی صحبت از شرایط آب و هوا و فیلمبرداری ویدیوی دِرُن میشود، شما کاملا در امان طبیعت مادر هستید. اکثر اوقات، آب و هوا هیچ گزینه‌ای در اختیار شما نمیگذارد جز اینکه روز دیگری برای فیلمبرداری انتخاب کنید و بعضی اوقات این مساله با توجه به موعد تحویل ممکن نیست. دردناک بودن این مساله این است که دِرُن در واقع ماشین پرواز خیلی ظریف و در نتیجه پرتابه‌ی بالقوه‌ای است. شما معمولا فقط میتوانید در روزهای ابری یا صاف با باد خیلی کم یا بی‌باد پرواز کنید.

خوشبختانه، طبیعت مادر روزهای خوب بسیار و دگرگونی فوق‌العاده‌ بسنده‌ای را فراهم میکند تا بواسطه‌ی آن هر نوع شات ویدیویی دِرُن که میخواهیم تولید کنیم.

پرواز در روزهای صاف و آفتابی

در روزهای صاف آفتابی، سایه‌های متعددی که بر زمین افتاده را میبینید. (زمان روز نیز نقش مهمی در این مساله بازی خواهد کرد) معمولا در نیم‌روز، سایه‌ها در کوچکترین حالت خود خواهند بود، یعنی مستقیم زیر آنچه که آن سایه را ایجاد میکند. این زمان میتواند موجب هایلایت‌ها و رنگ‌های روشنی در شات شود.

پرواز در روزهای نیمه‌ابری

در روزهای نیمه‌ابری، سایه‌های بزرگی را میبینید که بواسطه‌ی ابرها بروی زمین افتاده است. این مساله میتواند اندکی کنتراست و جهت خوبی از عمق به صحنه‌های شما اضافه کند. (این نوع روزها زمان مورد علاقه من برای پرواز است). گرچه، سایه‌های بزرگ میتواند کار شما را در تنظیم نوردهی دوربین دِرُن سخت کند.

شرایط آب و هوایی مناسب برای فیلمبرداری با دِرُن

پرواز در روز ابری

در روزهای تمام ابری، چشم انداز افق آسمان در شات شما خوش نما نمیشود، اما ابرها همچون نور سافت باکس بزرگی عمل میکنند که نور خورشید را پراکنده میکند. این مساله موجب اشباع رنگ بالا و کنتراست کمتر برای صحنه‌های شما میشود. میتوانید تا جایی که قابلیت دیدن چشم‌انداز افق را به حداقل برسانید، تصاویر واقعا زیبایی در روزهای ابری بگیرید.

پرواز در روزهای بادی (این کار را نکنید)

وقتی صحبت از اجتناب از افکت تکان ژله‌ای ناگهانی دوربین میشود، باد میتوان گفت بزرگترین دشمن شماست. در صورتی که مقدور است، از پرواز در روزهای بادی اجتناب کنید. من اگر باد سرعتی بیشتر از ۲۰ مایل در هر ساعت داشته باشد یا تعداد زیادی باد ناگهانی وجود داشته باشد هرگز پرواز نمیکنم. تندبادها در واقع خطرناک‌ترین هستند، چون خیلی غیرمنتظره و قدرتمند اتفاق می‌افتند. هر چقدر دِرُن شما کوچکتر باشد، نسبت به باد حساس‌تر خواهد بود.

شرایط آب و هوایی مناسب برای فیلمبرداری با دِرُن

چه زمانی پرواز نکنیم

بعضی روزها باید کلا از پرواز اجتناب کنید. در روزهای بارانی، خاکی یا مه گرفته پرواز نکنید. بخصوص از پرواز در مه در روزهای سردتر حتما اجتناب کنید، چون این مساله میتواند منجر به تشکیل چگالش روی تجهیز شود که امکان دارد یخ بزند.

شرایط آب و هوایی مناسب برای فیلمبرداری با دِرُن

در صورت تمایل میتوانید فوتیج‌های هوایی موجود در وبسایت مغزابزار را در بخش ابزار طراحی ببینید.

برچسب ها

دیدگاه خود را مطرح کنید