خانه » دوره آموزشی » دوره آموزشی مقدماتی پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی به زبان فارسی
آموزش سه بعدی آموزش سینمافوردی دوره آموزشی

دوره آموزشی مقدماتی پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی به زبان فارسی

دوره آموزشی مقدماتی پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی به زبان فارسی

  • زمان آموزش: ۶ ساعت و ۴۰ دقیقه
  • سطح آموزش: مقدماتی
  • زبان آموزش: فارسی
  • فایل‌های تمرینی: دارد

در دوره آموزشی مقدماتی پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی ضروریات کار با این ابزار قدرتمند را یاد میگیرید تا از آن برای رندر صحنه ۳D استفاده کنید. این پلاگین محصول شرکت OTOY است.

ابتدا به معرفی این پلاگین می پردازیم و چند نفر از هنرمندانی که از اکتان رندر استفاده میکنند را معرفی میکنیم. سپس با یک شروع سریع کار در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی را با یک صحنه عینک آفتابی بررسی می کنیم تا با جریان کاری در محیط آن آشنا شوید.

سپس به بررسی پنجره پیش نمایش Live Viewer این پلاگین می پردازیم. در مورد ساخت و ایجاد متریال اکتان بطور مفصل بحث می کنیم. همینطور بطور کامل نورپردازی در این پلاگین را بررسی می کنیم.

امکانات دوربین اکتان را توضیح می دهیم و با استفاده از آن عمق میدان و موشن بلور ایجاد می کنیم. در مورد امکاناتی مثل Octane Scatter و افکت های حجمی Fog در این پلاگین صحبت خواهیم کرد.

در نهایت میبینید که چطور میتوانید تنظیمات رندر در این پلاگین را بهینه کنید و با تولید یک رندر مولتی پس بتوانید کنترل و انعطاف پذیری کامل روی صحنه داشته باشید.

چهار قسمت اول این مجموعه بصورت رایگان در دسترس هستند و هر کدام از این قسمت ها را میتوانید با کلیک روی عنوان آن در زیر بررسی کنید. برای مشاهده بقیه قسمت ها لازم است دوره را بصورت مستقل تهیه کنید یا با اشتراک ویژه به آن دسترسی پیدا کنید.


عناوین دوره آموزشی مقدماتی پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی به زبان فارسی

 

بخش ۱ : مقدمه ای بر پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی

در این قسمت میبنید که پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی چیست و همینطور چند نفر از هنرمندانی که از اکتان رندر استفاده میکنند را معرفی میکنیم.

بخش ۲ : شروع سریع کار در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی

در این قسمت با یک شروع سریع کار در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی را با یک صحنه عینک آفتابی بررسی می کنیم تا با جریان کاری در محیط آن آشنا شوید.

بخش ۳ : آشنایی با پنجره پیش نمایش پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی

در این قسمت به آشنایی با پنجره پیش نمایش پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی می پردازیم و امکانات قدرتمند آنرا برای جریان کاری طراحی ۳D بررسی می کنیم.

بخش ۴ : آموزش سفارشی سازی محیط کاربری سینمافوردی برای اکتان رندر

در این قسمت به سفارشی سازی محیط کاربری سینمافوردی برای اکتان رندر می پردازیم و یک زمینه یا Layout سفارشی برای فرمان های مختلف پلاگین اکتان ایجاد می کنیم.

بخش ۵ : آموزش ساخت متریال در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی

در این قسمت ساخت متریال در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی را یاد میگیرید و با نحوه اعمال تنظیمات آن در پنجره ویرایشگر متریال نرم افزار آشنا می شوید.

بخش ۶ : آموزش ساخت متریال در پنجره Node Editor پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی

در این قسمت ساخت متریال در پنجره Node Editor پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی را یاد میگیرید و با امکانات و بخش های مختلف رابط کاربری این پنجره آشنا میشوید.

بخش ۷ : آموزش پروجکشن متریال در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی

در این قسمت به پروجکشن متریال در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی می پردازیم و تنظیمات انجام این کار را با دو روش مختلف مورد بررسی قرار می دهیم.

بخش ۸ : آموزش میکس و ترکیب متریال در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی

در این قسمت میکس و ترکیب متریال در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی را یاد میگیرید و با تکنیک هایی که ارائه می شود میفهمید که چطور یک متریال کاغذ بسازید.

بخش ۹ : آموزش ساخت متریال Displacement در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی

در این قسمت ساخت متریال Displacement در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی را یاد میگیرید تا بتوانید با استفاده از تکسچر دو بعدی هندسه ی سه بعدی ایجاد کنید.

بخش ۱۰ : آموزش ساخت متریال نیمه شفاف در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی

در این قسمت ساخت متریال نیمه شفاف در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی را یاد میگیرید و با افکت Subsurface Scattering و تنظیمات آن آشنا می شوید.

بخش ۱۱ : آموزش مدیریت تکسچر در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی

در این قسمت مدیریت تکسچر در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی را یاد میگیرید و با قابلیت های پنجره Octane Texture Manager برای انجام این کار آشنا می شوید.

بخش ۱۲ : آموزش نورپردازی صحنه در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی

در این قسمت نورپردازی صحنه در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی را یاد میگیرید و با جریان کاری انجام این کار بطور کامل آشنا می شوید.

بخش ۱۳ : آموزش انتشار نور با آبجکت در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی

در این قسمت انتشار نور با آبجکت در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی را یاد میگیرید و با نحوه بالا بردن میزان سمپل نور آشنا می شوید.

بخش ۱۴: آموزش نورپردازی با Sky و Daylight در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی

در این قسمت نورپردازی با Sky و Daylight در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی را یاد میگیرید و با نحوه اعمال و تنظیم محیط HDRI در صحنه آشنا می شوید.

بخش ۱۵: آموزش کار با دوربین در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی

در این قسمت کار با دوربین در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی را یاد میگیرید و میبینید که فرق بین دوربین معمولی سینمافوردی و دوربین اکتان چیست.

بخش ۱۶: آموزش کار با تگ آبجکت در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی

در این قسمت کار با تگ آبجکت در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی را بررسی می کنیم و میبینید که چطور میتوانیم با این تگ نمایش آبجکت ها را در رندر نهایی کنترل کنیم.

بخش ۱۷: آموزش رندر کردن مو و سیستم پارتیکلی در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی

در این قسمت به بقیه ی امکانات تگ آبجکت نگاهی می کنیم و رندر کردن مو و سیستم پارتیکلی در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی را بررسی می کنیم.

بخش ۱۸: آموزش استفاده از قابلیت اسکتر در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی

در این قسمت استفاده از قابلیت اسکتر در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی را یاد میگیرید و روشی سریع برای پراکنده کردن آبجکت در صحنه می آموزید.

بخش ۱۹: آموزش ساخت افکت های حجمی و مه در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی

در این قسمت ساخت افکت های حجمی و مه در پلاگین اکتان رندر برای سینمافوردی را یاد میگیرید و دو روش مختلف برای ایجاد فضای مه آلود در صحنه می آموزید.

بخش ۲۰: آموزش کار با تنظیمات رندر در پلاگین اکتان برای سینمافوردی

در این قسمت کار با تنظیمات رندر در پلاگین اکتان برای سینمافوردی را یاد میگیرید و میبینید چطور بایستی پارامترهای مختلف را تغییر بدهید تا بهترین نتیجه را در کمترین زمان بدست آورید.

بخش ۲۱: آموزش جریان کاری رندر مولتی پس در پلاگین اکتان برای سینمافوردی

در این قسمت جریان کاری رندر مولتی پس در پلاگین اکتان برای سینمافوردی را یاد میگیرید و میبینید چطور میتوانیم از لایه ها یا پس های مختلفی خروجی بگیریم تا از آنها در نتیجه نهایی کار استفاده کنیم.

بخش ۲۲: آموزش تنظیمات رندر برای انیمیشن در پلاگین اکتان برای سینمافوردی

در این قسمت تنظیمات رندر برای انیمیشن در پلاگین اکتان برای سینمافوردی را یاد میگیرید و میبینید چطور باید آبجکت هایی که در صحنه حرکت می کنند را در تنظیمات مشخص کنید.


مطالب پیشنهادی:


دیدگاه ها