خانه » آموزش‌ » آموزش پریمیر پرو » تبدیل پروژه پریمیر به نسخه قابل اجرا برای ورژن های قدیمی پریمیر
آموزش پریمیر پرو

تبدیل پروژه پریمیر به نسخه قابل اجرا برای ورژن های قدیمی پریمیر

تبدیل پروژه پریمیر به نسخه قابل اجرا برای ورژن های قدیمی پریمیر

تبدیل پروژه پریمیر به نسخه قابل اجرا برای ورژن های قدیمی پریمیر

احتمالا میدانید که پروژه های ساخته شده در یک نسخه پریمیر را نمیتوانید در نسخه های قدیمی تر آن باز کنید. برای مثال اگر پروژه خود را در نسخه CC 2017.1 پریمیر درست کرده باشید، آنرا نمیتوانید در نسخه CC 2015 اجرا کنید. اما اگر پروژه را در CC 2015 ایجاد کرده باشید، میتوانید آنرا در نسخه های بعدی آن یعنی مثلا CC 2017.1 اجرا کنید.

در اینجا میخواهیم به بررسی ابزاری آنلاین برای تبدیل پروژه پریمیر به نسخه قابل اجرا برای ورژن های قدیمی پریمیر بپردازیم تا بتوانیم یک نسخه از پروژه هایی که در ورژن های جدید ساختیم را برای استفاده در ورژن های قبل تر آماده کنیم.

این ابزار مفید Premiere Project Downgrader نام دارد. در اینجا فقط لازم است فایل پروژه را از سیستم خود انتخاب کنید تا بطور خودکار پروژه را تبدیل کند.

این ابزار شماره ورژن را ریست میکند و وقتی پروژه تبدیل شده را باز میکنید از شما میخواهد که پروژه را برای نسخه ی اجرا شده ذخیره کنید. بعد از اجرا شدن پروژه ممکن است برخی افکت ها و فیلترهایی که در نسخه های جدید ایجاد شده اند از دست رفته باشند.

ساختار و فرمت پروژه پریمیر

اساسا پروژه پریمیر با پسوند prproj. یک فایل xml است که با فشرده سازی gzip بسته بندی شده است. یک از نودهای برنامه دارای شماره ورژنی از برنامه است که پروژه در آن ایجاد شده است. برنامه پریمیر در زمان باز کردن فایل این شماره را چک میکند و از باز کردن هر آنچه که مربوط به نسخه قدیمی تر میشود خودداری میکند. حتی اگر پروژه با نسخه حاضر سازگار باشد. و اخطار میدهد که این پروژه در نسخه جدیدتر پریمیر ذخیره شده و در این نسخه قابل اجرا نیست.

ابزار Premiere Project Downgrader شماره نسخه برنامه را به ۱ تغییر میدهد و یک فایل gzip فشرده ایجاد میکند که پریمیر بتواند آنرا بخواند. دقت کنید که با این ابزار آنلاین، محتوای ایجاد شده با ابزار Type جدید که در آوریل ۲۰۱۷ معرفی شده را اصلا نمیتوان به محتوای ایجاد شده با ابزار قدیمی Type تبدیل کرد.

ابزار Premiere Project Downgrader

دیدگاه ها