خانه » آموزش‌ » آموزش پریمیر پرو » آموزش استفاده از پریست LUT روی فوتیج در پریمیر پرو
آموزش پریمیر پرو

آموزش استفاده از پریست LUT روی فوتیج در پریمیر پرو

آموزش استفاده از پریست LUT روی فوتیج در پریمیر پرو

آموزش استفاده از پریست LUT روی فوتیج در پریمیر پرو

سطح آموزش: مبتدی

شاید با این عبارت آشنا نباشید (شاید هم باشید) LUT الگوریتمی است که برای تغییر رنگ ویدیو استفاده می شود. پریست LUT را میتوان برای مقاصد مختلفی استفاده کرد، از تصحیح فوتیج فلت گرفته تا خروجی برای پرینت فیلم. در این آموزش استفاده از پریست LUT روی فوتیج در پریمیر پرو را بررسی میکنیم.

مرحله ۱: اعمال افکت Lumetri Color

افکت Lumetri Color را در پنل افکت ها پیدا کنید. آنرا به یک فوتیج را یک لایه تنظیمی adjustment اعمال کنید. در پریمیر پرو از دو عبارت برای LUT استفاده می شود، یکی Input LUT و دیگری Look . در زیر بررسی میکنیم که این دو عبارت به چه معنی هستند.

Input LUT: استفاده از یک Input LUT در پریمیر باعث می شود تا فوتیج به روشی مشخص رندر شود. معمولا Input LUT روی فوتیج خام فلت اعمال میشود تا با رنگ درستی نمایش داده شود.

Look: این یک نوع LUT است که برای تغییر استایل رنگ یک کلیپ طراحی شده است. برای مثال در صورتی که میخواهید به فوتیج خودتان ظاهر سینمایی بلاک باستر بدهید، ممکن است بخواهید یک پریست LUT با عنوان teal look را به آن اعمال کنید.

مرحله ۲: پریست مورد نظر خود را انتخاب کنید

برای Input LUT:

در قدم بعدی به این بستگی دارد که از کدام پریست LUT یا Look میخواهید برای فوتیج خود استفاده کنید. در صورتی که میخواهید یک Input LUT اعمال کنید، باید در افکت Lumetri Color به بخش Basic Correction بروید، منوی کنار Input LUT را انتخاب کنید و روی Browse کلیک کنید. فایل Input LUT را در سیستم خود پیدا کنید و انتخاب کنید.

برای Look:

در صورتیکه میخواهید LUT را برای استایل دادن به فوتیج خود بکار بگیرید، لازم است از یک Look استفاده کنید. برای دسترسی به فایل look. در سیستم خود، به بخش Creative در افکت Lumetri Color بروید، منوی کنار Look را انتخاب کنید و Browse را بزنید. حالا میتوانید فایل را در سیستم خود پیدا کرده و انتخاب کنید.

در صورتیکه به پریست های LUT حرفه ای و با کیفیت عالی نیاز دارید، به دسته LUT در وبسایت مغزابزار سری بزنید!

دیدگاه خود را مطرح کنید