خانه » آموزش‌ » آموزش افترافکت » آموزش مقدماتی نرم افزار افترافکت After Effects Getting Started
آموزش افترافکت آموزش موشن گرافیک

آموزش مقدماتی نرم افزار افترافکت After Effects Getting Started

در آموزش مقدماتی نرم افزار افترافکت After Effects Getting Started این ابزار بصورت جامع بررسی شده تا کسانی که تازه می خواهند وارد دنیای این نرم افزار شوند را در استفاده از آن راهنمایی کند.


مشخصات فایل

  • حجم فایل: ۲.۳۴ گیگابایت
  • سطح آموزش: مقدماتی
  • مدت زمان: ۶ ساعت و ۳۰ دقیقه
  • زبان: انگلیسی
  • فایل‌ تمرینی: دارد

آموزش مقدماتی نرم افزار افترافکت

این آموزش از ۱۰ قسمت تشکیل شده و بطور جامع مفاهیم ضروری کار با قسمت های مختلف محیط نرم افزار افترافکت را در ۶ و نیم ساعت فیلم آموزشی ارائه می دهد. روی هر یک از عناوین زیر کلیک کنید تا ویدیوی آنرا تماشا کنید و فایل تمرینی آنرا هم دانلود کنید.

قسمت ۱ : شروع کار با برنامه

در این قسمت آموزشی با فضای کاری در نرم افزار افترافکت آشنا میشوید و یاد میگیرید که چطور فضای کاری رو سفارشی کنید.

قسمت ۲ : پروژه لوگو اینترو

در این قسمت آموزشی بروی یک پروژه انیمیشن لوگو اینترو کار میکنیم تا طی انجام اون بخش های مختلف کار در نرم افزار افترافکت رو بررسی کنیم.

قسمت ۳ : انیمیشن و گروه بندی کامپوزیشن‌ها

در این قسمت آموزشی نگاهی به ابزار مختلف انیمیشن میکنیم و نحوه ی ایجاد انیمیشن برای لایه ها و افکت ها رو بررسی میکنیم و گروه بندی کامپوزیشن و قرار دادن اونها رو در هم توضیح میدیم.

قسمت ۴ : افکت‌ها و ویدیو

در این قسمت آموزشی روش های مختلف اعمال افکت ها، انیمیشن افکت و همینطور مقدمه ای از کار با ویدیو در افترافکت رو بهتون توضیح میدیم.

قسمت ۵: نوشته

در این قسمت آموزشی یاد میگیرید که چطور در افترافکت نوشته (Text) ایجاد کنید، فونت رو ویرایش کنید، باکس پاراگراف بسازید و استایل لایه به متن اعمال کنید.

قسمت ۶: تصحیح رنگ

در این قسمت در مورد حالت های ترکیبی و نحوه ی روشن و تاریک کردن ویدیو در افترافکت صحبت می کنیم و همینطور نحوه ی ایجاد وینیِت (Vignette) و ایجاد فوکوس در تصویر رو در این نرم افزار مورد بررسی قرار می دهیم.

قسمت ۷: ماسک‌ها، شکل‌ها و روتوسکوپی

در این قسمت نحوه ی ایجاد ماسک و تغییر تنظیمات اون رو یاد میگیرید و میفهمید چطور میشه در این برنامه شکل ایجاد کرد. به تفاوت میان شکل و ماسک نگاهی میکنیم و در پایان به بررسی روتوسکوپی در افترافکت میپردازیم.

قسمت ۸: سه بعدی، ترکینگ، تثبیت لرزش

در این قسمت قابلیت های سه بعدی در محیط افترافکت را بررسی می کنیم و یاد میگیریم چطور نور، دوربین و لایه سه بعدی ایجاد کنیم. همینطور در ارتباط با عمق میدان صحبت میکنیم و با افکت های مخصوص فضای سه بعدی آشنا می شویم. در نهایت به ترکینگ حرکت، تثبیت لرزش ویدیو و ترکینگ سه بعدی دوربین میپردازیم.

قسمت ۹: صدا، مرتبط کردن لایه‌ها و اسکریپت

در این قسمت به بررسی امکانات صدا و نحوه استفاده از فایل‌های صوتی در افترافکت میپردازیم. یاد میگیریم چطور لایه‌ها رو به هم مربوط کنیم و در وقت زیادی از کار موشن گرافیک و کامپوزیت کردن صرفه‌جویی کنید. همینطور یاد میگیرید چطور از اسکریپت expression در افترافکت استفاده کنید.

قسمت ۱۰: رندر گرفتن و فشرده‌سازی

در این قسمت به بررسی امکانات رندرینگ میپردازیم و نحوه ی رندر گرفتن در افترافکت را بررسی میکنیم. در نهایت کدک‌های ویدیویی را مورد بحث قرار میدهیم و به چند نمونه از خروجی‌های مرسوم ویدیویی نگاهی میکنیم.


دانلود فایل


دیدگاه ها