خانه » وبلاگ » ۱۰ نمونه از بهترین میکروفون های مقرون به صرفه برای استودیوی خانگی
وبلاگ

۱۰ نمونه از بهترین میکروفون های مقرون به صرفه برای استودیوی خانگی

بهترین میکروفون های مقرون به صرفه برای استودیوی خانگی

۱۰ نمونه از بهترین میکروفون های مقرون به صرفه برای استودیوی خانگی

سطح آموزش: متوسط

بعد از مزه کردن ترافل، ساختن موزیک شاید یکی از گران‌ترین مشغولیات در جهان است. وقتی میخواهید استودیوی خانگی رضایت‌بخشی درست کنید، یافتن راهی تنها برای استفاده از بودجه ی موجود، بدون رسیدن به صدای نامطلوب سخت است. در اینجا ۱۰ انتخاب مختلف برای خرید یکی از مهمترین ادوات استودیویی یعنی میکروفون وجود دارند تا با حداقل هزینه و در عین حال برای کسب رضایتبخش‌ترین صدا از سیستم صوتی خود ، یک خرید هوشمندانه انجام دهید.

بهترین میکروفون های مقرون به صرفه برای استودیوی خانگی

Shure SM57

با هزینه تقریبی ۱۰۰ دلار بیشتر یا کمتر، میتوانید میکروفون Shure SM57 را تهیه کنید. (برای مجموعه‌های مورد پسند دوتایی یا بسته‌های کومبو SM57/58 هزینه دوبرابر است). بعضی از تولیدکنندگان مشهور میگویند Lenny Kravitz برای همه چیز از درام گرفته، تا گیتار و صدای وکال از مدل SM57 استفاده میکند. البته من مستندات کافی در این مورد ندارم. این یک میکروفون کاملا مفید برای گیتارهای دیستورشن است، صرف‌نظر از اینکه بودجه شما چقدر است.

بهترین میکروفون های مقرون به صرفه برای استودیوی خانگی

Shure SM58

میکروفون محبوب وکال Shure SM58 یک میکروفون دینامیک است که میتوان آنرا با ۱۰۰ دلار تهیه کرد. میتوانید با کمال رغبت سقف بودجه خود را بشکنید. چون میتوانید این میکروفون دوست‌داشتنی را هم به صورت زنده و هم در استودیو استفاده کنید. در حالیکه که میتوانید میکروفون‌های بهتری برای استودیو تهیه کنید، به شما صدای وکال راضی کننده‌ای با بودجه‌ی کم و با بهترین تقویت‌های اعمال‌شده خواهد داد. همینطور برای گیتار دیستورشن خوب است (گرچه در اینجا مدل SM57 معمولا بهترین انتخاب است)

خیلی از هنرمندان با اصوات سنگین‌تر از مدل SM58 برای صدای وکال استفاده میکنند، حتی وقتی در استودیوی گرانی هستند و با استفاده از این میکروفن میتوانند بدون ایجاد اعوجاج با ارتفاع زیادی فریاد بزنند. اگر خواننده‌ای دارید که فقط دوست دارد در حین خواندن میکروفون را دستش بگیرد و در حالت ایستا از آن استفاده نکند، این انتخاب خوبی است.من در استفاده از مدل SM58 تجربیات خوبی در استفاده برای وکال پس‌زمینه داشتم، حتی وقتی که از مدل U87 یا Rode Classic برای وکال اصلی استفاده میکردم.

بهترین میکروفون های مقرون به صرفه برای استودیوی خانگی

Shure Beta 58

قیمت برای این میکروفون بین ۱۰۰ دلار تا ۲۰۰ دلار است. در صورتی که بخواهید یک میکروفون مدل SM58 بخرید فقط چون در مقابل یک میکروفون چند منظوره ارزان قیمت کمی دارد، و ۱۰۰ دلار اضافی برای افزودن به بودجه ی خود دارید، شاید بخواهید مدل Shure Beta 58A را در نظر بگیرید.

در عوض، از نظر خیلی‌ها بسیار بهتر از SM58 برای کاربردهای وکالی است، گرچه من در مورد استفاده از مدل Beta برای دیگر ادوات چیز زیادی نشنیده‌ام (اگر شما شنیدید، ما را در بخش نظرات از آن مطلع کنید – من تا بحال از آن برای چیزی جز وکال استفاده نکرده‌ام)

بهترین میکروفون های مقرون به صرفه برای استودیوی خانگی

Rode NT3

میکروفون کندانسور NT3 را میتوان با تقریبا ۲۰۰ دلار تهیه کرد. بعضی اوقات قیمت آن نزدیک ۳۰۰ دلار میرسد، اما اگر بیشتر بگردید و در مقابل خرید عجولانه مقاومت کنید، معامله خوبی خواهید کرد.

این میکروفون از آنجاییکه صدای بم زیادی را نمیگیرد، برای گیتار آکوستیک (بخصوص برای اتصال به درگاه ورودی SM57) ، پرکاشن، و درام (بخصوص برای مدل‌هایی با امکانات زیاد) عالی است. همینطور انتخاب خیلی خوبی برای وکال است، به جز زمانی که صدای خواننده‌ی باس یا باریتون را ضبط میکنید.

بهترین میکروفون های مقرون به صرفه برای استودیوی خانگی

Rode NTK

اگر میخواهید از یک میکروفون وکال شبیه به میکروفون Chad Krueger که آن را در آلبوم Long Road (جاده طولانی) گروه Nickelback بکارگرفته استفاده کنید، این انتخاب شماست. میتوانید میکروفون Rode NTK را با حدودا ۵۰۰ دلار تهیه کنید، که در این فهرست کمی گران به نظر میرسد، اما سرمایه‌گذاری روی یک کندانسور خوب کار هوشمندانه ای است. و از آنجاییکه بعد از انتشار آلبوم Long Road همه می‌گفتند که “تنها چیزی که استفاده کردید فقط یک NTK بوده است؟” ، ۵۰۰ دلار واقعا ارزان است. اما در واقع از NTK استفاده شد، چون Chad صدای بلندی دارد و این میکروفون میتوانست بدون ایجاد اعوجاج، ضربات شدت صوت را بگیرد. پس در صورتی که دنبال میکروفون ارزان ، بادوام و در عین حال با کیفیت بالا و شفافی هستید، این انتخاب خوبیست.

بهترین میکروفون های مقرون به صرفه برای استودیوی خانگی

Behringer C1

واقعا از گفتن این مساله شرمنده‌ام، اما در صورتی که NTK برای شما خیلی گران است، میکروفون Behringer C-1 جایگزین راضی‌کننده‌ای بوده و در گذشته برای من خیلی خوب کار کرده است. قیمت آن حدودا ۱۰۰ دلار است. اصلا کیفیت و تون آن در حد NTK نیست، اما برای ضبط خانگی جواب کار شما را میدهد و البته این کار را نیز به بهترین نحو انجام میدهد. میتوان به جرات گفت که برای اکثر ضبط‌های خانگی شرایط آکوستیک ایجاد نشده است، بنابراین نمیتوانید تفاوت زیادی بین این میکروفون و سایر موارد تشخیص دهید. (اتاق مهمترین بخش ادوات استودیویی است که باید هر طور که شده روی آن سرمایه‌گذاری کنید)

بهترین میکروفون های مقرون به صرفه برای استودیوی خانگی

M-Audio Nova

این کندانسور کپسولی بزرگ تقریبا ۱۳۰ دلار است و با توجه به قیمتش ، خیلی خوب عمل میکند. شاید به نوعی کمی بهتر از Behringer C1 باشد. من تا حالا آنرا نداشته‌ام، بنابراین قادر به آزمودن دقیق این محصول نیستم، اما تولیدکنندگان قابل اعتمادی میگویند که ارزش خریدن دارد و من آن را در اینجا نیز فهرست میکنم. من با آن چند ساعتی در یک پروژه کار کردم و مطمئنا Nova نبایستی در هیچ لیستی که در آن به C1 نیز اشاره شده از قلم بیفتد.

بهترین میکروفون های مقرون به صرفه برای استودیوی خانگی

Audio Technica AT2020

میکروفون USB شرکت Audio Technica مدل AT2020USB را میتوان با هزینه حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار خریداری کرد. این میکروفون بطوری عالی و ویژه طراحی شده تا کاربران خانگی و پروژه های استودیویی بتوانند بهترین مزایا را از هزینه‌ای که میکنند کسب کرده و هر چیزی را از وکال گرفته تا سازهای آکوستیک، زهی و درام را ضبط کنند. (و طوری مهندسی شده تا بقدری سبک باشد که به همین منظور از آن استفاده شود)

بهترین میکروفون های مقرون به صرفه برای استودیوی خانگی

Shure KSM27

ارائه‌ی دیگری از یکی از مشهورترین سازنده‌های میکروفون در جهان میکروفون Shure KSM27 است. میتوانید آنرا با ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار تهیه کنید. بخاطر وجود کندانسور کاردیودی که برای آن طراحی شده، برای بودجه‌ای که در ذهن موسیقی‌دان‌هاست باید برای استودیو بقدر کافی حساس باشد، اما بقدری مقاوم باشد تا در برنامه بعدی خود از آن استفاده کنند. برای همه کاربردها از وکال گرفته تا سازهای آکوستیک میتوان از آن استفاده کرد.

بهترین میکروفون های مقرون به صرفه برای استودیوی خانگی

Rode Classic II

شاید منصفانه نباشد که Rode Classic II را شامل این فهرست کنیم، چون قیمت بسیار گران‌تری دارد، اما در صورتی که کیفیت را بر کمیت ترجیح میدهید، این انتخاب خوبی است. در حالیکه بسیاری جاها این میکروفون را با قیمت ۱۸۰۰ دلاز تا ۲۰۰۰ دلار میفروشند، بعضی جاها حدودا ۸۰۰ تا ۹۰۰ دلار نیز به فروش میرسد. پس دوباره اشاره میکنم که خوب بگردید و دنبال یک خرید خوب باشید.

من از این میکروفون برای وکال راک و گیتار دیستورشن استفاده کردم، اما هنرمندی مثل Snoop Dogg از این میکروفون استفاده میکند و عاشق آن است! میتوانید برای انواع ادوات مختلف آکوستیک و حتی برای بالاسری درام از آن استفاده کنید (گرچه شما لازم است یک پایه‌ی محکم داشته باشید چون این میکروفون خیلی سنگین است). به نظر من برای قیمتی که دارد یکی از بهترین میکروفون‌هاست و کاملا ارزش این را دارد که بودجه خود را صرف آن کنید.

بهترین میکروفون های مقرون به صرفه برای استودیوی خانگی

یک چیز دیگر…

در صورتی که در حال راه‌اندازی یک استودیوی خانگی هستید، اگر نمیخواهید پاپ فیلتر بخرید، بهتر است زحمت خرید میکروفون را هم به دوش نکشید، البته مگر اینکه موزیک شما فقط از ادوات موسیقی تشکیل شده باشد. پاپ فیلتر خوب را میتوان از ۱۰ دلار تا ۵۰ دلار خریداری کرد، اما شما میتوانید پاپ فیلتر خودتان را درست کنید.

دیدگاه ها