خانه » آموزش‌ » آموزش فتوشاپ » آموزش ساخت اکشن افکت تصویری سینماگراف در ادوبی فتوشاپ
آموزش فتوشاپ

آموزش ساخت اکشن افکت تصویری سینماگراف در ادوبی فتوشاپ

آموزش ساخت اکشن افکت تصویری سینماگراف در ادوبی فتوشاپ

سطح آموزش: متوسط

در این آموزش ساخت اکشن افکت تصویری سینماگراف در ادوبی فتوشاپ را یاد میگیرید. من همه چیز را با دقیق ترین جزییات ارائه میدهم تا هر کسی بتواند آنرا بسازد، بخصوص کسانی که فتوشاپ را برای بار اول باز کرده اند.

در صورتی که میخواهید افکت انیمیشن سینماگراف پیشرفته تر نمایش داده شده زیر را با یک کلیک و تنها در چند دقیقه بسازید، اکشن فتوشاپ سینماگراف Cinemagraph Photoshop Action را بررسی کنید.

۱. چطور ساخت اکشن را شروع کنیم

ابتدا، ویدیویی که میخواهید با آن کار کنید را باز کنید. برای باز کردن ویدیو، به منوی File بروید و در Import، گزینه Video Frames to Layers را بزنید، ویدیوی خود را انتخاب کنید و روی Open کلیک کنید. سپس بخش Range to Import (گستره ی را روی Selected Range Only قرار دهید و اسلایدر را بصورت نمایش داده شده در زیر تنظیم کنید.

۲. چطور ویدیو را بچینیم

مرحله ۱

در این بخش، میخواهیم ویدیو را بچینیم. برای بدست آوررددن یک انیمیشن لوپ یکپارچه (بدون وقفه)، فریم اول و آخر لازم است هر چقدر ممکن است شبیه هم باشند. در این مورد، فریم های ۸ و ۶۴ خیلی شبیه هستند، بنابراین باید مطمئن شویم که فریم ۸ فریم اول است، و فریم ۶۴ فریم آخر در پنل Timeline می باشد. برای انجام این کار، میخواهیم فریم های بیرون این گستره را حذف کنیم.

ابتدا میخواهیم لایه هایی که در این فریم ها هستند را حذف کنیم. لایه Layer 1 را انتخاب کنید و روی لایه Layer 7 با گرفتن کلید Shift کلیک کنید تا همه لایه های بین آن را انتخاب کنید. سپس روی هر یک از لایه های انتخاب شده کلیک راست بزنید و گزینه Delete Layers را انتخاب کنید.

مرحله ۲

فریم ۱ را انتخاب کنید و با گرفتن کلید Shift روی فریم ۷ کلیک کنید تا همه فریم های بین آنها انتخاب شوند. سپس در پنل Timeline، روی آیکون منوی سمت راست بالا کلیک کنید و گزینه Delete Frames را انتخاب کنید.

مرحله ۳

حالا لایه Layer 65 را انتخاب کنید و با گرفتن کلید Shift روی Layer 77 کلیک کنید تا همه لایه های بین آنها را انتخاب کنید. سپس روی هر از لایه های انتخاب شده کلیک راست بزنید و گزینه Delete Layers را انتخاب کنید.

مرحله ۴

فریم ۵۸ را انتخاب کنید و روی فریم ۷۰ با گرفتن کلید Shift کلیک کنید تا همه فریم های بین آنها انتخاب شود. سپس در پنل Timeline، روی آیکون منوی سمت راست بالا کلیک کنید و Delete Frames را انتخاب کنید.

۳. چطور فقط ناحیه ای بخصوص را انیمیشن کنیم

مرحله ۱

در این بخش، میخواهیم فقط ناحیه بخصوصی را انیمیشن کنیم. Layer 1 را انتخاب کنید و نام آنرا Base بگذارید.

مرحله ۲

حالا لایه Layer 9 را انتخاب کنید و روی Layer 64 با گرفتن کلید Shift کلیک کنید تا همه لایه های بین آنرا انتخاب کنید. سپس به منوی Layer بروید و در New ، گزینه Group from Layers را انتخاب کنید تا یک گروه جدید از لایه های انتخاب شده بسازید و نام آنرا Active Area بگذارید.

مرحله ۳

فریم ۱ را انتخاب کنید و با گرفتن کلید Shift روی فریم ۵۷ کلیک کنید تا همه فریم های بین آنها انتخاب شود. به منوی Layer بروید و در Layer Mask ، گزینه Hide All را بزنید تا یک ماسک لایه اضافه کنید که کل گروه لایه را مخفی کند.

مرحله ۴

حالا رنگ جلو را به #ffffff تغییر دهید، ابزار Brush (کلید B) را انتخاب کنید، یک براش سافت بردارید، و روی ناحیه ای که میخواهید در حرکت باشد براش بکشید.

مرحله ۵

لایه Base را مخفی کنید و سپس آنرا دوباره نمایش دهید تا این لایه را در تمامی فریم ها قابل رویت کنید.

۴. چطور سینماگراف را ذخیره کنیم

در این بخش، میخواهیم سینماگراف را بعنوان یک انیمیشن لوپ ذخیره کنیم. به منوی File بروید و در Export ، گزینه Save for Web را انتخاب کنید و از تنظیمات زیر استفاده کنید:

موفق شدید!!

تبریک میگویم، موفق شدید! نتیجه نهایی ما به اینصورت است:

 

باز هم اشاره میکنم، در صورتی که میخواهید افکت انیمیشن سینماگراف پیشرفته تر نمایش داده شده زیر را با یک کلیک و تنها در چند دقیقه بسازید، اکشن فتوشاپ سینماگراف Cinemagraph Photoshop Action را بررسی کنید.

این اکشن افکت های سینماگراف حرفه ای از ویدیوهای شما می سازد، بدون اینکه لازم باشد در سمت خودتان کاری انجام دهید! شما خیلی ساده با یک رنگ روی ناحیه ای که میخواهید در حرکت باقی بماند براش می کشید و اکشن را اجرا می کنید. واقعا بهمین سادگی است! اکشن خودش کار را برای شما انجام می دهد و نتایجی کاملا لایه بندی شده و قابل سفارشی را در اختیار شما قرار میدهد که میتوانید آنرا بیشتر ویرایش کنید. این اکشن همراه با یک ویدیوی آموزشی مفصل است که روش استفاده از اکشن و سفارشی کردن نتایج را برای کسب بیشترین تاثیر افکت به شما نشان میدهد.

برچسب ها

دیدگاه خود را مطرح کنید